Clicky

Napadlo Vás někdy, proč téměř všechny HYIPy během krátké doby SCAMnou?

Kryptofaucet Payout.cz
Víte, že si na tomto fóru můžete přijít i k bitcoinům zdarma? Pro registrované a aktivní členy fóra máme funkční kryptofaucet, který každou hodinu umožňuje odebírat odměny. Začněte se účastnit diskusí na našem fóru, propagujte projekty, sdílejte své poznatky a zároveň za to buďte odměněni! Bližší informace se nachází ve vlákně: KRYPTOFAUCET PAYOUT.CZ
 
janinua
Autor tematu
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 30. črc 2015 9:44:40
Poděkování: 1 | 0
Odměny celkem: 0 μBTC
Hodnocení: 0

Dane z prijmu od Bet365

sob 17. pro 2016 14:57:19

Zdravim chcem sa opytat mam zaujem stat sa partnerom stavkovej spoločnosti Bet365 ako affiliates ako partner ktory bude odporučat svoj link na registraciu u bet365 . Takže k veci nakonci mesiace možem požiadat o vyplatu oni mi vystavia fakturu so sumou ktoru mi maju vyplatit . Tu sumu potom musim zdanit ?

 
Reklama
 
Uživatelský avatar
TnT
Příspěvky: 173
Registrován: sob 22. zář 2012 0:51:54
Poděkování: 1 | 3
Odměny celkem: 0 μBTC
Hodnocení: 1 (100% Pozitivní)

Re: Dane z prijmu od Bet365  Vyřešeno

sob 17. pro 2016 15:55:47

Je možné na to nahlížet dvěma způsoby a záleží především na tom jestli tu činnost chceš dělat soustavně (u affiliate předpokládám, že určitě ano), kolik vyděláš a jaký máš vztah k riziku :)

Pokud by se jednalo o malý přivýdělek řekněme třeba kolem 1000 EUR ročně a zároveň žádné jiné příjmy nemáš a ještě navíc třeba studuješ a není ti 26 let, tak bych to asi ani nijak extra neřešil, protože zřizovat si živnostenský list by se v tomto případě ani finančně moc nevyplatilo, vzhledem k tomu, že se zřízením živnostenského listu vzniká povinnost platit zdravotní a sociální pojištění. A to i když spadáš do skupiny osob pro kterou je plátcem zdrav. pojištění stát. (viz. např student do 26 let)

Pakliže chceš aby bylo vše 100% legálně, tedy nejspíš především když předpokládáš, že ti to vydělá větší peníze, tak pak je určitě potřeba si zřídit živnost, jinak by se jednalo o nelegální podnikání (to je mimochodem i u toho předchozího případu, ale tam bych si troufl tvrdit, že to díky nízké částce nebude mít nikdo stejně moc snahu řešit).

Jinak k té faktuře přepodkládám, že je to obráceně, tedy ty vystavuješ fakturu společnosti Bet365, kde jim fakturuješ vydělanou částku, kterou ti mají proplatit (tzn. jsi pro ně dodavatelem služby - v tomto případě hráčů).

Tedy záleží předeevším na okolnostech, kolik vyděláš, zda tu činnost děláš souvisle a zda chceš mít všechno stoprocentně legálně a nebo ti nevadí se pohybovat v šedé zóně, kde za to mohou případně hrozit nějaké sankce a nakonec samozřejmě i to jestli ten dodavatel (Bet365) vyžaduje vystavení faktury nebo ne.

Jinak tedy co se týče daně z příjmu ta se platí vždy (ať podnikáš soustavně, nebo jde o příležitostný jednorázový přivýdělek), ale můžeš si tam odpočítat některé slevy na poplatníka, tedy efektivně při nižších příjmech je daň z příjmu 0 + tedy v případě živnosti je potřeba počítat se zdrav. a soc. pojištěním.

 
janinua
Autor tematu
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 30. črc 2015 9:44:40
Poděkování: 1 | 0
Odměny celkem: 0 μBTC
Hodnocení: 0

Re: Dane z prijmu od Bet365

sob 17. pro 2016 22:24:29

Dakujem ti velmi pekne za vysvetlenie :)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host