Seznam.cz znáte asi všichni. Ale víte také, že provozuje svou vlastní obdobu AdSense od Googlu s názvem Sklik?
A ne, vážně nejde o žádné klikání!

- Krok 1: Necháte si schválit web. Vlastní registrace není třeba. Do Skliku se přihlašujete svým e-mailem od Seznamu.
Ani se nepokoušejte nechat si schválit web o výdělku. S erotikou také neuspějete. Kurzové sázení není pro Sklik na rozdíl od AdSense problém.
Tady je jeden můj článek pro chronické "výdělkáře", kteří by chtěli zkusit nahodit PPC (neplést s PTC) na své super kůl výdělečné webíky.

Ale upozorňuju: NIC NEVYDĚLÁTE - výdělkové refhunterské weby nemají šanci na úspěch - NIKDY!!!
Tady je: http://www.cluboftraders.com/alternativy-k-adsense/ (PS: mClick je KO.)
- Krok 2: Po schválení Sklik nahoďte.
To je vše. ;-)
Další možností monetizace webu jsou systémy společnosti Analogic, s. r. o. sprostředkovávající za provizi pronájem reklamních ploch na vašich webech.
Jde o:
- AdExperta ( http://www.adexpert.cz/ ) - pokud chcete pronajímat plochy pro bannerovou reklmu.
- Ranky (http://www.ranky.cz/ ) - pokud chcete pronajímat plochy pro textovou reklamu.
Jednou registrací získáte přístup do obou systému.

A POZOR: Nenastavujte cenu za pronájem svých ploch příliš vysoko. Tady NE!!!
Na konec jsem si nechal monitazici webu formou PR článků.
Znám dva systémy, které toto umožňují a pro jejichž využívání nemusíte být podnikately. Jinak jej jich samozřejmě více. Oba jsou nedílnou součástí velmi kvalitního byznys fóra Webdeal.
- Webpost - zde můžete zařadit téměř jakýkoli web, tedy i web nevalné kvality - otázka je jestli vám to k něčemu bude? Já tvrdím: Ani pes po vás neštěkne. Každopádně je jen na vás, jak moc si na svém webu dáte záležet.
- Paypost - tak zde už jsou nároky na web poměrně vysoké. Každopádně, pokud o to budete stát, tak vám diskutující na Webdealu rádi poradí, na čem zapracovat, aby váš web za něco stál a do Paypostu se případně i dostal. I když nevím, každý tvrdou kritiku nevydáchá.

A jen tak pro zajímavost: Webdeal fórum odměňuje své uživatele Webdeal body, které je možno směnit i za peníze. Ale vy SPAMeři, vy nedostanete NIC!!!
Pro přístup do obou systému stačí účet na Webdealu ( http://www.webdeal.cz ).
Na závěr: Můžete mít svůj web zařazený v nespočtu systémů umožňujících monetizaci webu, ale pokud budete mít web bez obsahu, nebo s obsahem nevalné kvality - Nevyděláte nic!!!
A to samé platí i pokud budete mít web bez návštěvnosti.
Autohits se opravdu nepočítají.

Web, na který nikdo nechodí, přece nic nevydělá, ne?
Ale o tom až příště. Ve čtvrtém díle seriálu o tom, jak si vybudovat úspěšný web.

Pro Payout:

________
Tady jsem se na rozdíl od předchozího dílu pěkně rozepsal, co?
Přesto, kdyby nebylo něco jasné, ptejte se. Od toho diskuzní fóra jsou a otevřít hubu se stydět nemusíte.
