Stránka 1 z 1

Jak je obtížně hacknout heslo do Win 7?

Napsal: ned 10. kvě 2015 11:34:54
od filius
Ahoj,
měli jsme ve firmě ajťáka na spravení počítače. Potřebovali jsme se dostat do počítače asistentky, ale nevěděli jsme heslo. Nějaký způsobem se ajťákovi podařilo přihlásit, aniž by heslo věděl. Celkem mě to překvapilo :). Měl jsem za to, že Win 7 už budou nějak zabezpečeny pro tohle. Nebo jaký na to máte názor? Je tak snadné „hacknout“ počítač s tímto OS?

Re: Jak je obtížně hacknout heslo do Win 7?

Napsal: ned 10. kvě 2015 13:11:46
od TheTomi2
Zistiť heslo je väčší problém. Ak ho však iba chceš zmeniť je to jednoduché :) http://pcsupport.about.com/od/windows7/ ... dows-7.htm

Re: Jak je obtížně hacknout heslo do Win 7?

Napsal: ned 10. kvě 2015 15:25:11
od Bionic
Například stačí nabootovat live linux, připojit ten disk a je to, člověk se dostane ke všem datům i když nezná heslo do Win. Práce je to tak na 5 minut. Chránit se proti tomu jde třeba šifrováním dat celého disku a (nebo) heslem v biosu, ale i na to existuje způsob jak tu pevnou desku zkratovat tak, že se udaje o hesle biosu vymažou, jen to tedy už chce trošku větší znalost problematiky :D