Stránka 1 z 1

Použití hudby nebo části videoklipu ve videu

Napsal: stř 10. říj 2012 22:44:57
od Filip
Ahoj všem,

zajímalo by mě zda někdo netušíte koho kontaktovat a co se musí udělat proto abych mohl ve videu použít část hudebního klipu. Třeba jak na youtube jedou ty hitparády top 50 a podobně, tyto videa nejsou blokovaná z nějakého důvodu.
Bohužel informace na internetu se liší. Od toho, že když je to kratší než 5 vteřin apod, nemusí se nic, což mi přijde jako nesmysl. Zajímalo by mě jak to tedy vlastně s tímhle je, když by se ve videu objevilo třeba 5 různých ukázek z hudebních klipů, je třeba kontaktovat každého jednotlivého majitele práv k těmto videím, požádat ho a ještě za to zaplatit nějaký šílený peníze?

Díky moc.

Re: Použití hudby nebo části videoklipu ve videu

Napsal: čtv 11. říj 2012 23:44:30
od rapta
Já v tomhle úplně nevím, ale některé umělce zastupuje nějaký ten ochranný svaz autorský. Tedy pokud by třeba nepomohlo napsat přímo jim o nějaké informace. Nicméně jestli se budou platit nějaké poplatky to vůbec netuším...

Re: Použití hudby nebo části videoklipu ve videu

Napsal: pát 12. říj 2012 10:13:26
od TnT
Možná se zkus podívat zde: http://google.about.com/od/googlebloggi ... swapqt.htm Vypadá to, že by to mohlo být to co hledáš...

Re: Použití hudby nebo části videoklipu ve videu

Napsal: sob 13. říj 2012 23:09:42
od Filip
TnT: Díky, je fakt, že tohle by možná pro ty účely, co potřebuju, mohlo i stačit. Stále ale lze použít v jednom videu jen jeden song, takže kdyby jste někdo věděl něco víc, tak určitě napište :)