Ahoj, měli jsme ve firmě ajťáka na spravení počítače. Potřebovali jsme se dostat do počítače asistentky, ale nevěděli jsme heslo. Nějaký způsobem se ajťákovi podařilo přihlásit, aniž by heslo věděl. Celkem mě to překvapilo . Měl jsem za to, že Win 7 už budou nějak zabezpečeny pro tohle. Nebo jaký na to máte názor? Je tak snadné „hacknout“ počítač s tímto OS?
Například stačí nabootovat live linux, připojit ten disk a je to, člověk se dostane ke všem datům i když nezná heslo do Win. Práce je to tak na 5 minut. Chránit se proti tomu jde třeba šifrováním dat celého disku a (nebo) heslem v biosu, ale i na to existuje způsob jak tu pevnou desku zkratovat tak, že se udaje o hesle biosu vymažou, jen to tedy už chce trošku větší znalost problematiky :D