Stránka 1 z 1

Propad akcií FXCM

Napsal: čtv 09. úno 2017 0:19:20
od TnT
Jak někteří možná už zjistili jeden z největších globálních retailových FX brokerů a největší americký retailový FX broker Forex Capital Markets, LLC. (FXCM) po nedávném odhalení podvodů ze strany společnosti na své klienty, kdy FXCM obchodovalo pozice proti svým klientům, v důsledku čehož jim byla americkým CFTC udělena pokuta ve výši $ 7 mil. a doživotní zákaz působení na US trhu, zažívají akcie FXCM nepřetržitý pád. Pravděpodobně jde spekulovat minimálně o podstatném oslabení globální pozice společnosti na trhu, ne-li kompletním ukončení činnosti společnosti. Dopady této situace budou poměrně rozsáhlé, jelikož s FXCM úzce spolupracovalo prostřednictvím white label partnership desítky světových brokerů včetně například české Patria Finance, a.s. (Patria-Forex).

Americká (NY) advokátní kancelář The Rosen Law Firm už připavuje hromadnou žalobu proti vedení společnosti, ve které se dožadují jménem svých klientů (akcionářů FXCM) odškodnění po managementu společnosti za ztráty způsobené propadem akcií právě v důsledku odhalení těchto podvodných aktivit. Připojit se k této hromadné žalobě je možné zde: http://www.rosenlegal.com/cases-1052.html, tedy každý kdo nakoupil akcie této společnosti mezi 15.03.2012 až 06.02.2017 má možnost se zapojit přes formulář uvedený na jejich stránkách a získat tak alespoň šanci na částečné odškodnění za způsobené ztráty. Pravděpodobnost úspěchu je podle jejich analýzy poměrně vysoká.

Re: Propad akcií FXCM

Napsal: čtv 09. úno 2017 0:42:58
od leakpeak
je to pekne, taky to nejakou dobu uz sleduju, zezacatku mi to prislo jako dobra investicni prilezitost,i se to od toho svycarskeho krachu pomalu zotavovalo, ale tohle to teda si myslim uplne polozilo, fxcm se tedka uz nema jak zvednout kdyz ma nalepku neduveryhodne spolecnosti, nejdriv rana od svycara, coz jasne znaci spatny risk management s cilem napalit leverage buhvikam, jen aby byly vysoke komise a zisky co nejvetsi na urok neumerneho rizika a ted to uplne polozila tahle zprava, celkem necekany. bohuzel v tech akciich mam asi 100 tisic, takze bomba no. k te hromadne zalobe bych se pripojil..neplati se za to nic? jak je to s poplatkama nedocet ses, urcite to nedelaj zadarmo, kolik pro klienty muzou ziskat? pripadne mohl bys sepsat alespon maly navod jak ten formular vyplnit, je to pomerne neprehledne a nerad bych tam napsal neco nekam spatne, predpokladam ze jsi taky mel nakoupene jejich akcie?

Re: Propad akcií FXCM

Napsal: čtv 09. úno 2017 12:33:40
od TnT
Ano, také mám jejich akcie a té záležitosti se tímpádem účastním. Poplatky neúčtují žádné, jediný poplatek je v případě úspěšného přiznání odškodného - odměna 33% ze získaného plnění.

Návod na vyplnění níže.. je tam pouze ta textově obsáhlejší část. :)
fxcm.png
fxcm.png (80.94 KiB) Zobrazeno 3931 x
fxcm.png
fxcm.png (80.94 KiB) Zobrazeno 3931 x

Re: Propad akcií FXCM

Napsal: pon 02. bře 2020 12:48:19
od Darius
Nějaké novinky ohledně tohodle? Taky jsem tenkrát vyplňoval nějaký takový form, ale od te doby 0 informaci. Tak by me zajimalo, jak to vypada.