Clicky

Věděli jste, že v rámci fóra Tržiště je možné obchodovat s ostatními členy tohoto fóra a udělovat protistraně obchodu hodnocení?

 
Uživatelský avatar
TnT
Autor tematu
Příspěvky: 197
Registrován: sob 22. zář 2012 0:51:54
Poděkování: 2 | 3
PAYOUT CASH:  7,20
Hodnocení: 1 (100% Pozitivní)

Recenze a zkušenosti - PROMO BONUS 1% - Mintos.com

stř 10. kvě 2017 15:48:48

Tak tedy jistě všichni znáte Zonky, Bondster a další podobné P2P platformy. Pokud neznáte, tak jen v rychlosti jedná se o platformu, kde se střetávají nabídky s poptávkami po půjčkách (respektive financování půjček). Celý proces od technické až po právní stránku věci zajišťuje sama platforma za podíl na zisku. Investor nemusí nic dělat, pouze poskytuje skrze platformu kapitál žadatelům o půjčky, který se následně postupně vrací spolu s úroky. Přičemž jak jsem již psal, vše je po všech stránkách zajištěno platformou, tedy investor se žadatelem o půjčku nepřichází přímo do styku. Jedná se tedy o reálný a fungující business model, za kterým většinou stojí velké a silné finanční skupiny. Většina těchto velkých platforem má licenci regulátora finančního trhu, odpovídá veškerým regulacím v oblasti kapitálového trhu, prostředky klientů podléhají dohledu a jsou drženy na oddělených účtech od majetku platformy. Z hlediska bezpečnosti investice a peněz je možné skutečně říct, že nehrozí, aby někdo jentak vzal peníze a utekl s nimi, jako tomu bývá v případě různých neregulovaných HYIP, letadel, pyramid a podobných pofidérních typů věcí.

Nyní konkrétně tedy k MINTOSu. Mintos je litevská společnost, jenž provozuje největší trh s půjčkami tohoto typu na světě. Způsob fungování je na rozdíl od Zonky trošku odlišný. V případě Mintosu, investor nepůjčuje peníze přímo dlužníkovi (resp. žadateli o úvěr), ale kupuje si část pohledávky za dlužníkem od určité úvěrové společnosti (ta následně vystupuje vzhledem k investorovi jako administrátor úvěru), která v minulosti úvěr již poskytla. Úvěrová společnost následně splátky dlužníka zasílá Mintosu, který je připisuje na účet konkrétního investora, jakožto výnos z investice a splátky jistiny. Investor se může rozhodnout buď pro variantu, kdy jeho investiční portfolio spravuje Mintos (tzn. sám Mintos podle profilu investora vybírá, do kterých úvěrů budou finanční prostředky investora investovány, jakým způsobem, atd...) nebo naopak pro variantu, kdy si veškerou investiční činnost investor řídí sám. Toto je ve zkratce způsob fungování Mintos Marketplace.

Někoho možná napadne otázka, proč by úvěrové společnosti měly chtít nabízet své úvěry prostřednictvím Mintosu někomu dalšímu a přicházet tak o svůj zisk? Tato otázka je klíčová a vysvětluje, proč business model Mintosu je dlouhodobě udržitelný.
Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá a nejlépe jde ilustrovat na nějakém příkladu. Úvěrová společnost půjčí žadateli o půjčku peníze na úrok třeba 14% p.a. Následně část této pohledávky nabídne úvěrová společnost k prodeji na trhu Mintos za zbývající doposud neuhrazenou sumu s úrokem třeba 8% p.a., tedy úvěrová společnost nadále na této pohledávce vydělává rozdíl mezi úroky a zároveň od investora přes Mintos obdržela finanční prostředky, které může dále využít k vyřízení dalšího úvěru pro dalšího žadatele nebo obecně na rozvoj své podnikatelské činnosti. Tedy pro úvěrové společnosti se jedná o poměrně levný a jednoduchý způsob, jak si tímto způsobem půjčit peníze na rozšíření své činnosti. Výsledná spolupráce je nakonec výhodná pro všechny strany, jelikož z pohledu neprofesionálního investora z řad fyzických osob se jedná o značně nadprůměrné zhodnocení v porovnání s tradičními investičními produkty.

S Mintosem tímto způsobem spolupracuje přes 65 úvěrových poskytovatelů z celé EU i mimo ni, přičemž noví postupně neustále přibývají. Z ČR je možné jmenovat například ACEMA, CREDITON, CREDITAIR, CREAM FINANCE, CREDITSTAR.

Obrázek

Nyní několik zajímavostí:
  • Mintos funguje od roku 2015 a pravidelně, každoročně zveřejňuje auditované výroční zprávy spolu s finančními výkazy (https://www.mintos.com/cs/o-nas-cs/vzta ... estory-cs/).
  • Podle statistik Mintosu je průměrný roční výnos u investorů nad 10% p.a. Výnosnost si může člověk ve velké míře ovlivnit sám investiční strategií, kterou si zvolí. V případě investování do zajištěných úvěrů majetkem dlužníka je výnosnost nižší (většinou do 10%). U nezajištěných úvěrů bez garance zpětného odkupu, lze dosahovat výnosnosti i okolo 20% nebo více. Vyšší výnosnost je pochopitelně spojena s úměrně vyšším rizikem defaultu úvěru.
  • Minimimální investice ve výši 10 EUR / 300 CZK nebo i 0.01 EUR na sekundárním trhu.
  • Nejsou účtovány žádné poplatky, z pohledu investora je služba poskytována zdarma. Mintos si svou provizi bere ze zisku ve formě části vyplaceného úroku (výnosnost u půjček je již o provizi Mintosu snížena).
  • Více než 95% všech nabídek na trhu Mintos má garanci zpětného odkupu. To znamená, že v případě, kdy na straně dlužníka dojde k problémům s placením úvěru, tak se poskytovatel úvěru zavazuje investorovi vyplatit doposud dlužníkem nesplacenou část pohledávky. Většinou se jedná o zajištěné úvěry, kde dlužník ručí třeba nemovitostí, nicméně objevují se tam i krátkodobé spotřebitelské úvěry, za které poskytovatel úvěru ručí ve formě zpětného odkupu výměnou za sníženou úrokovou sazbu, kterou si kryje související riziko.
  • Investice není časově vázaná, vložené peníze lze kdykoliv vybrat i s úrokem. Provedené investice je kdykoliv možné prodat na sekundárním trhu Mintos jiným investorům (poptávka na sekundárním trhu dlouhodobě podstatně převyšuje nabídku, tedy s likviditou není problém), díky čemuž je možné investované prostředky kdykoliv vybrat a není třeba čekat až na úplné splacení dluhu dlužníkem.
  • Mintos má účet u České spořitelny, převody je tak možné provádět v Českých korunách v rámci domácích plateb a zdarma.
  • Vše je smluvně podloženo, nejedná se o investici na "dobré slovo". Všechny smlouvy je možné stáhnout a pročíst a to až na úroveň každé jednotlivé zakoupené pohledávky. Investor přesně ví, jaká má práva a povinnosti, i co může nebo naopak nemůže očekávat. Nikde nehrozí žádná překvapení.
  • Velké množství klientů z celého světa, velké množství pozitivních recenzí. Vedení společnosti naslouchá svým klientům.
  • Všechny důležité ovládací prvky jsou v češtině včetně znalostní báze.

Ještě nějaké zajímavé odkazy s informacemi:
Mintos promo akce. Na Mintosu běží promo akce, kdy každému novému investorovi vyplatí extra bonus podle následující tabulky odpovídající výši souhrnu všech investic v průběhu prvních 90 dní.
Investováno € 500:    € 10 bonus
Investováno € 1 000: € 20 bonus
Investováno € 5 000: € 60 bonus
Investováno € 10 000 a více: 1% z celkové investované sumy, až do maximální výše € 1 000 bonusu.

Pro využití této promo akce si otevřete účet u Mintosu přes tento odkaz. Bonus se vám z vašich investic učiněných během prvních 90 dní připíše postupně ve 30 denních intervalech, vždy na začátku každého nového měsíce.

Obrázek


Tak a protože nerad píšu o něčem, co nemám sám vyzkoušené, tak budu průběžně přispívat s informacemi, jak se moje investice vyvíjí a jak to jde včetně negativ na které se mi v průběhu času povedlo narazit.
V případě dalších dotazů, nejasností nebo i zájmu jentak pokecat .. pište níže.  :hi:
Přílohy
4.png
Příklady reálných investičních portfolií investorů na platformě Mintos.
3.jpg
Příklady reálných investičních portfolií investorů na platformě Mintos.
2.png
Příklady reálných investičních portfolií investorů na platformě Mintos.
1.png
Příklady reálných investičních portfolií investorů na platformě Mintos.
Naposledy upravil(a) TnT dne sob 30. lis 2019 17:38:12.

Toto diskusní vlákno obsahuje celkem 36 reakcí.

Musíte být registrovaným členem tohoto fóra a přihlášeni ke svému účtu, abyste si mohli zobrazit všechny reakce.


Registrovat Přihlásit se

 

Seznam posledních 255 uživatelů, kteří navštívili toto téma

strachan (1),
Toncek84 (16),
Glowin853 (3),
Jancik (20),
Kreur (38),
Uživatelský avatar
emilly (15),
xdatalive (3),
Uživatelský avatar
TnT (205),
Darius (7),
Uživatelský avatar
HyPNO (9),
Katy (2),
maxik (4),
koska (3),
Uživatelský avatar
payout (27),
Uživatelský avatar
Phillipe (10),
Lordman (2),
Uživatelský avatar
leakpeak (39),
kuuba22 (1),
Macek (3),
malin (4),
Uživatelský avatar
parmen.parmen (1),
Alena (1),
kaprthomas (2),
Uživatelský avatar
petr.novotny (19),
darwin (2),
dudi (6),
radekkrysa (2),
Uživatelský avatar
Jedlicka (15),
coje (4),
Loupak (3),
turcelpatrik (1),
Roddick92 (1),
bluenite (1),
toothless (1),
Mikkasso (1),
dumbasa (2),
Uživatelský avatar
OnlyWhiteCZ (3),
Cheezy (1),
Havlos (2),
Bifinka (1),
panchokitt (5),
marekcze (1),
Uživatelský avatar
Breta (1),
ch4 (1),
Uživatelský avatar
neexus (2),
Uživatelský avatar
Vector15 (3),
Constantin105 (1),
Ala19 (1),
mirajko (2),
Kopr (1),
Uživatelský avatar
Alastaircz (1),
grubmi (1),
Uživatelský avatar
Herakles (1),
Uživatelský avatar
Wire (4),
Dragon_Rider242 (1),
w333 (1),
Kwandar (1)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host