Clicky

Denně toto forum navštíví 2000-4000 lidí. Průměrná doba strávená jedním návštěvníkem na fóru činí kolem 10 minut. Jeden návštěvník si v průměru prohlídne 3 témata, ve kterých si průměrně přečte 2 stránky s příspěvky.

 
Mac
Autor tematu
Příspěvky: 264
Registrován: čtv 10. led 2013 18:33:23
Poděkování: 0 | 0
PAYOUT CASH:  0,00
Hodnocení: 0

Jak vytvořit prosperující web - 1. díl: Volba tématu

čtv 16. kvě 2013 2:13:29

Jak už titulek napovídá, v prvé řadě by jsme si měli rozmyslet, co chceme na webu mít, případně o čem chceme blogovat. :idea:

Určitě bych se vyhnul tématu výdělek. Spousta z vás tady takový web má (nebo měla) a už ví, že díru do světa s ním neudělá. Takže tímhle směrem určitě ne!

Na adult weby se zaměřím možna někdy v budoucnu. Takže ty zatím taky ne!

Tak co tedy? Jak se rozhodnout?

Nejlepší je zvolit si takové téma, ke kterému máte nějaký vztah, takové, o kterém máte přehled a ve kterém máte co předat dále. :idea:

Pro představu: Já si zvolil jako hlavní téma pro svůj magazín (spíše takový hybrid blogu a magazínu) obchod a sport. Proč? Obojí mě zajímá, v obojím se snažím nějak fungovat, k obojímu mám co říct. Nejvíce se na něm věnuju fotbalu a kurzovému sázení. A tady přicházím k tomu, jak takový obsah zpeněžit.

Takže kromě Skliku od Seznamu (jen pro zajímavost 2x mě z něho vykopli, přesto jsem ho nezavrhl a udělal všechno proto, aby mě vzali zpátky) mám web zapojený do partnerských programů dvou zahraničních sázkových kanceláří. V tuhle chvíli si je web schopný vydělat na provoz i na další rozvoj.

Kromě tohoto magazínu mám i osobní blog s nahozeným Sklikem. Píšu na něm o tenisu, kterému se jako amatér věnuju, mám tam pár návodů na instalaci RSek. Píšu tam o on-lineovkách, které hraju. Celkově tam toho moc nemám, ale zase jako inspirace na to, o čem se dá psát může posloužit.

O svých dalších webech psát nebudu, zatím jsou hodně malé, některé jen ve fázi myšlenky v hlavě.

Tak dále. Nějaké téma, kterému by jste se chtěli věnovat, vás už možná napadlo.

1. možnost: Začnu s NULOU na doméně třetího řádu ( Payout.WebZdarma.cz ) a freehostingu. Není to úplně ideální, ale i tak to jde.
2. možnost: Začnu s necelou DVOUSTOVKOU na vlastní doméně druhého řádu ( Payout.cz ) a obsah nahraju na freehosting. (Malý web i blog jsou nenáročné a tak bude bohatě stačit.)

2. možnost je určitě ideálnější. Rozvedu ve 2. dílu - Volba domény a 3. díl by se už mohl věnovat samotné monetizaci webu. No a zatím trošku porozjímejte o tom, čemu se budete chtít na vašem novém webu věnovat. :idea:

Pro Payout:

Obrázek
________
Hosting zdarma pro svou doménu druhého řádu můžete získat u Endory ( http://www.endora.cz/ ) nebo u Pipni (http://www.pipni.cz/ ). Kdyby jste si domény registrovali někde jinde a nevěděli si rady, jak je propojit s hostingem u Endory nebo u Pipni, tak využijte tenhle topik - poradím. ;)

Kde si obstarat doménu třetího řádu a freehosting už dávno víte, takže tady rozumy rozdávat nebudu.
Naposledy upravil(a) Mac dne čtv 16. kvě 2013 19:24:19.

 
alexandrastancz
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13. kvě 2013 13:19:08
Poděkování: 0 | 0
PAYOUT CASH:  0,00
Hodnocení: 0

Re: Jak vytvořit prosperující web - 1. díl: Volba tématu

čtv 16. kvě 2013 9:31:03

je to opravdu dobře napsané, dnes se do toho pustím, myslím že to zvládnu ale když tak sem napíši :) ... díky moc a těším se na další díl :)

 
imreban
Příspěvky: 18
Registrován: ned 12. kvě 2013 20:39:19
Poděkování: 0 | 0
PAYOUT CASH:  0,00
Hodnocení: 0

Re: Jak vytvořit prosperující web - 1. díl: Volba tématu

čtv 16. kvě 2013 23:05:12

Idem to skúsit

Seznam posledních 255 uživatelů, kteří navštívili toto téma

nikik10 (1),
rootan11 (1),
xdatalive (1),
Marty24 (1),
milhaus52 (1)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host