Clicky

Věděli jste, že ve fóru nazvaném SCAMs naleznete veškeré nabídky, stránky a projekty, které jsou považovány za podvodné?

 
Uživatelský avatar
leakpeak
Autor tematu
Příspěvky: 165
Registrován: stř 08. úno 2017 17:33:16
Poděkování: 8 | 9
PAYOUT CASH:  68,00
Hodnocení: 0

Obchodujeme binární opce

sob 01. dub 2017 1:49:24

Ahoj,

Tak tedy po svém posledním příspěvku "Jak na HYIPy?" a pár kladných komentářích, které jsem v návaznosti na něj obdržel do PM, přicházím s dalším "chytrým" příspěvkem. Tentokrát na téma obchodování binárních opcí s konzistentními a dlouhodobě udržitelnými výsledky. Vzhledem k tomu, že půjde opět o obsáhlejší příspěvek, tak ho budu sepisovat a doplňovat postupně. Veškeré uvedené informace se zakládají na mých dlouhodobých reálných zkušenostech. Nesepisuji to zde proto, abych za každou cenu nalákal nějaké reffy, ale spíše z důvodu, abych ukázal, že binární opce nejsou žádný gembl nebo dokonce podvod, pokud to vezmeme za správný konec a naučíme se správně a dobře číst trh a řídit riziko. Tradingem obecně se na různých úrovních zabývám více než 10 let, myslím si tedy, že informace zde uvedené nebudou jen vágní výstřely do tmy a že by mohly být dokonce i k užitku. :-)

Příspěvek se bude skládat z několika částí, logicky za sebou umístěných od seznámení s binárními opcemi, nastínění rozdílu mezi fx opcemi a "klasickým" fx tradingem, následně předvedu poměrně jednoduchou, přesto však efektivní obchodní strategii se slušnou úspěšností, popíšu také způsob řízení rizika, zajištění proti ztrátám, psychickou a emoční stránku věci (podle mě nejtěžší, hlavně zezačátku) a pak to nejdůležitější budu v tomto vlákně zveřejňovat live výsledky obchodování opcí podle informací které zde budou uvedeny. Po přečtení tohoto příspěvku byste tak měli mít o něco blíž k tradingu. Naučit se dobře trejdit (v podstatě jakýkoliv trading) je však dlouhá cesta plná neustálého učení se ze svých chyb, tedy určitě nelze čekat, že se z člověka stane trader expert přes noc, ale výsledky a volnost na konci této cesty skutečně stojí za to. V ideálním případě se trading stane i koníčkem.

Rovnou takto zezačátku bych chtěl říct, že mi je jasné jak je celý internet plný článků o různých zázračných opčních robotech a strategiích, které zaručeně z každého udělají milionáře. Na tohle můžu říct jen jediné - je to naprostá kokotina a tento příspěvek nebude jedním z těchto odpadů. Neexistuje způsob jak bez podstupování rizika generovat investováním a spekulacemi zisk. Stejně tak neexistuje robot, který by bez pravidelné údržby byl schopný konzistentne generovat bez rizika zisk. A o to víc je absurdní myšlenka, že člověk, který nemá žádnou nebo jen naprosté minimum praxe s tradingem bude dlouhodobě úspěšný, tak jak se snaží většina těchto článků na rychlé zbohatnutí pomocí forexu lidem vnutit. Riziku se u investic a spekulací úplně vyhnout nedá, což však ale neznamená, že je riziko problém pakliže ho umíme řídit a víme co si můžeme dovolit.

Co jsou binární opce a jak se liší od "klasického" CFD tradingu?

Jedná se o finanční derivát, pomocí kterého může člověk spekulovat na růst nebo pokles kurzu u akcií, měn, apod. U opcí máme vždy nějaké premium, což je suma, kterou nám protistrana vyplatí spolu s investovanou částkou v případě pokud je náš odhad správný. Premium se pohybuje většinuje v rozmezí 70 - 90%, přičemž čím je premium vyšší tím lépe (reálně je možné narazit i na nižší premium, ale pod 70% se zkrátka nevyplatí obchodovat). Rozdíl mezi CFD a opcemi je tedy takový, že zatímco u CFD je zisk odvozený od rozdílu mezi vstupní a výstupní cenou, u binárních opcí stačí pouhe správně trefit směr případně jiný atribut, záleží na typu opce. Díky tomu je všechno pěkně jednoduché - bez propočtů tak víme kolik můžeme získat (70 - 90%), víme kolik můžeme maximálně ztratit (-100%), takže jediné co pak zbývá je vytvořit si pro tento stav vhodnou obchodní strategii s dlouhodobou úspěšností odhadů někde kolem cca 60% (při vypláceném premiu 90%) nebo ideálně více, což skutečně zas tak nereálné není. To je v podstatě celý základ tradingu binárních opcí.

Jak pohlížet na trh? Vždyť tam ten kurz lítá úplně náhodně... aneb stavíme obchodní strategii

Trh se nepohybuje úplně náhodně. Kurz jakéhokoliv aktiva se vyvijí v závislosti na nabídce a poptávce, jinými slovy tvoří ho lidi a HFT algoritmy, ze samé podstaty věci se tímpádem vývoj kurzu částečně opakuje a v určitých chvílích je možné očekávat určitou reakci trhu s vyšší pravděpodobností než pouze 50%. Obchodník se snaží tyto chvíle najít a vytvořit z nich vstupní signály. Jednou z takových situací jsou například gapy, což je skokový rozdíl mezi dvěma cenovými hladinami většinou v důsledku nějaké překvapivé tržní události. Trh v tomto případě má tendenci vzniklý gap v okamžicích krátce po jeho vzniku vyplnit - tzn. korekce k původní cenové hladině. Z dlouhodobého hlediska je tak tento jev možné považovat za vstupní signál, dlouhodobá statistická pravděpodobnost korekce je v tomto případě mezi 70-80%. Problém s gapy je takový, že k nim zas tak často nedochází.

Obchodní strategie (vstupní signál) který zde popíšu má dlouhodobou úspěšnost nad 70%, což je dostatečné. Je stavěná k obchodování podle významných hranicí supportů a rezistencí, kdy využívá pullbacky na těchto hladinách k realizaci zisku. Důvodem proč na těchto významných hladinách dochází k pullbackům je ten, že u těchto hladin velcí hráči trhu (banky, hedge fondy, hft společnosti) realizují (vybírají) zisky na svých doposud otevřených pozicích a v důsledku tohoto se kurz má tendenci vracet (pravděpodobnost a četnost této tržní reakce je skutečně neuvěřitelná někde mezi 80-90% a to fakt nekecám, přičemž supporty a resistence to chce hledat alespoň na timeframe H1 nebo vyšším, kdy platí čím vyšší timeframe tím vyšší pravděpodobnost, že u dané hladiny dojde k pullbacku), dalo by se tedy říct, že toto je téměř ideální vstupní signál do naši opční pozici. Nejde vskutku o žádnou vědu, pouze to chce praxi. :-)

Money monegement, tak přesně na tom to stojí.

Člověk může mít geniální obchodní strategii, která generuje vstupní signály se zázračnou 90% úspěšností, ale pokud se nebude během obchodování dodržovat money management, tak to prostě krachne u 0, to je prostě fakt. Já to třeba dělám tak, že mám nastavený strop na 5% risk vůči kapitálu, tedy za žádných okolností nevystavuju účet souhrnnému (na všech otevřených opcích) riziku vyššímu než 5% dostupného kapitálu. Při této konfiguraci i když stojí den za prd a sázíme tam jednu ztrátu za druhou, tak to náš účet ustojí a přesně o to jde. Cílem money managementu je zajistit přežití kapitálu, a udržet nás jako obchodníka ve hře, i v případě super debilních dní, kdy tam lítaj skoro samé ztráty. :)

Hedging, tak tady začíná to pravé řízení rizika. :)

Jedním z nástrojů pro řízení a zajištění rizika je hedging. Hedging je v podstatě minimalizace ztráty otevřením protichůdných opcí zároveň, přičemž jedna zajišťuje druhou a naopak. Nepoužívá se pouze u opcí, ale v podstatě opět ve všech typech investicí a spekulací. Tím, že hedgujeme se nám nádherně obrací poměr rizika vůči zisku v náš prospěch - předvedu. Mějme call opci v hodnotě 1 EUR s prémiem 85%. V případě růstu kurzu, kdy kurz při expiraci opce je vyšší než při její exekuci, získáváme 1.85 EUR, v případě že je nižší tak ztrácíme 1 EUR. Jinými slovy riskujeme 1 EUR k získání 0.85 EUR. Poměr to není úplně nejhorší rozhodně se na něm dá stavět. Nicméně co když teď tu samou 1 EUR call opci při prémiu 85% zajistíme 1 EUR put opcí při prémiu také 85% a to tak, že otevřeme call opci, počkáme chviličku na pozitivní pohyb ve směru opce a ve vhodnou chvíli ještě před expirací otevřeme put opci. Podařilo se nám tak dosádnout situace, kdy v případě pokud kurz skončí mimo kanál vytvořený mezi opcemi ztrácíme 0.15 EUR a pokud kurz skončí mezi opcemi získáváme parádních 1.7 EUR - případná ztráta se tak krátí a zisk se sčítá. Poměr rizika 0.15 EUR k zisku 1.7 EUR je něco naprosto parádního, přičemž dost často je tam ten rozdíl ještě větší, jelikož vyplácené premium u některých brokerů dosahuje hodnot  i kolem 90% a s využitím cashbacku se tak bezproblému můžeme dostat na premium 92-93% (tj. v případě hedge risk 0.07 EUR a zisk 1.86 EUR), při těchto hodnotách rizika vůči zisku a při použití rozumného money managementu prostě nejde skoro dlouhodobě prodělat. Kdykoliv to jde a stihnu to (tedy v podstatě skoro pokaždé, ledaže mi jde kurz hned proti opci a nevrací se, hedguji minimálně 7/10 opcí mám tímto způsobem zajištěných a ve výsledku to pak dělá hotové zázraky).No dal budu psat zas jindy, tak pokud vas tohle tema zajima, tak to tu obcas ceknete. :-)

Jo a jako vždy jakékoliv dotazy, připomínky, návrhy, nápady a postřehy samozřejme vítám. :-)
Naposledy upravil(a) leakpeak dne čtv 06. dub 2017 20:37:42.

Gimme my money biatch! 8-)

Jak na HYIPy? :)

Toto diskusní vlákno bylo dohromady přečteno 22 590x a obsahuje celkem 17 reakcí.

Musíte být registrovaným členem tohoto fóra a přihlášeni ke svému účtu,
abyste si mohli zobrazit všechny reakce u tohoto diskusního vlákna.


Registrací získáte možnost:

Číst celá diskusní vlákna na tomto fóru.
Účastnit se diskusí a zakládat nová diskusní vlákna.
Chatovat a psát soukromé zprávy ostatním členům tohoto fóra.
Obchodovat s ostatními členy tohoto fóra v Tržnici.
Sbírat PAYOUT CASH a směňovat jej za skutečné peníze.
Hrát s ostatními členy fóra hry o PAYOUT CASH.
A mnoho dalšího...
Registrace i členství na tomto diskusním fóru je a vždy bude ZDARMA.
Jsme zarytými odpůrci SPAMu a proto členy naší komunity zásadně neobtěžujeme nevyžádanými zprávami.
Registrací u nás se nemusíte obávat SPAMu.


Registrovat Přihlásit se

 

Seznam posledních 255 uživatelů, kteří navštívili toto téma

Fredd (3),
master007 (2),
Uživatelský avatar
neexus (6),
Cheezy (8),
Uživatelský avatar
Hrosskall (2),
Uživatelský avatar
voshi (2),
tom45 (1),
turcelpatrik (2),
spartanek (9),
selatko01 (1),
milhaus52 (3),
Windicz (4),
strachan (3),
Stefan8888 (2),
kolomanko (9),
BloodyMary (2),
Juanko (2),
Pawwel973 (1),
holmishur (1),
thinking (1),
Gutryx (1),
Uživatelský avatar
Milanl (1),
zuccback (1),
Kraken (2),
warrick66 (10),
Miras56 (2),
labus (4),
2martin2 (2),
xdatalive (1),
Uživatelský avatar
Wire (5),
jiriprochazka (9),
Johnynekk (4),
Constantin105 (3),
mhe (4),
Uživatelský avatar
Herakles (4),
Toncek84 (8),
KrutaCZek (1),
Uživatelský avatar
payout (6),
Uživatelský avatar
Tronda (10),
SatoshiFX (7),
sebastianGames (1),
Uživatelský avatar
RoMeiRo (1),
Uživatelský avatar
leakpeak (86),
panchokitt (10),
ronie (2),
Cuby.business (1),
Beňisss (3),
Uživatelský avatar
Phillipe (26),
aaa (1),
Solid (1),
Uživatelský avatar
TnT (2),
Uživatelský avatar
Vector15 (1),
kaprthomas (1)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host